Firma

Postęp dzięki innowacjom

  • Jesteśmy firmą technologiczną  nastawioną na innowacyjność. Naszym głównym celem jest transfer wiedzy ze środowisk akademickich do gospodarki oraz komercjalizacja osiągnięć naukowych w zakresie nowych technologii w branży medycznej i żywnościowej.
  • Na stałe ściśle współpracujemy z naukowcami z Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w szczególności z Katedra Technologii Surowców Zwierzęcych i Zarządzania Jakością Wydziału Nauk o Żywności.

Jako jedyni na świecie możemy się pochwalić ogromnym osiągnięciem, którym jest opracowanie technologii pozyskiwania „Wzbogaconych Ovofosfolipidów” z żółtek jaj kurzych. Na bazie tego unikalnego składnika tworzone są wszystkie nasze preparaty.
Obecnie w naszej ofercie można znaleźć 3 produkty:
OVOBIOVITA® Initium
OVOBIOVITA® Advitam
OVOBIOVITA® Corcordium

Technologia  została opatentowana przez naszą spółkę i jest naszą własnością.
Patent P.396952 „Sposób produkcji preparatów z żółtek jaj ptaków, bogatych w fosfolipidy, witaminy i białka oraz preparaty uzyskane wg sposobu”.

Ponadto jesteśmy członkiem „Klastra Nutribiomed” stworzonego przy Wrocławskim Parku Technologicznym. Dzięki członkostwu w Klastrze oraz ścisłej współpracy z nim, mamy dostęp do najnowszych i najbardziej innowacyjnych technologii.

Wszystkie produkty spółki Technox tworzone są z naturalnych surowców, z zachowaniem zasad etyki i żywnościowego prawa europejskiego.

Należymy do klastra