Aktywne składniki

OVOFOSFOLIPIDY – są wytworzone w ramach specjalnej, opatentowanej technologii wzbogacania jaj w kwasy tłuszczowe z rodziny omega – 3 i innowacyjnej technologii izolacji ovofosfolipidów. Substancje te mają szczególne, udowodnione naukowo właściwości prozdrowotne, ważne przy rewitalizacji organizmu. Fosfolipidy są składnikiem wszystkich błon komórkowych, zapewniając integralność strukturalno-funkcjonalną tkanek, organów, układów narządów, a w rezultacie całego organizmu. Fosfolipidy wykazują synergizm z roślinami bogatymi w flawonoidy, antocyjany, karotenoidy i saponiny. Zapewniają sprawny transport komórkowy i przyczyniają się do zachowania homeostazy.

Witamina C pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych.

Witamina E Najbardziej aktywną i biodostępną formą jest α-tokoferol. Spożycie witaminy E pozwala na zmniejszenie ryzyka związanego z chorobami przewlekłymi, w tym chorób sercowo-naczyniowych.

Cynk pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu węglowodanów i kwasów tłuszczowych, prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej i syntezie DNA.

Mangan przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, w utrzymaniu zdrowych kości i prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych.

Jod pomaga zachować zdrową skórę, w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, układu nerwowego i w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Selen pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Selen łącznie z niektórymi witaminami (np. witamina E) jest czynnikiem warunkującym właściwy stan i czynności mięśnia sercowego.

Molibden przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu aminokwasów siarkowych. Jest składnikiem enzymów biorących udział w utlenianiu aldehydów oraz przy odtruwaniu (detoksykacja, usuwanie siarczynów z ustroju).

Rozmaryn przywraca prawidłową perystaltykę jelit. Pobudza wydzielanie żółci i stymuluje czynność wydzielniczą żołądka. Wykazuje wpływ antyoksydacyjny, ochronny na wątrobę i ogólnie wzmacniający.

Berberys stanowi źródło alkaloidów, garbników, kwasów organicznych i flawonoidów. Wyciągi z kory berberysu działają przeciwdrobnoustrojowo oraz cytoprotekcyjnie. Alkaloidy berberysu mają właściwości chemoprewencyjne.

Bylica estragon reguluje przemianę materii, pobudza trawienie, zapobiega atonii jelit. Stymuluje krążenie krwi. Chroni komórki przed szkodliwymi czynnikami.

Mirra łagodzi stany zapalne, ogranicza rozwój bakterii i grzybów, działa cytoprotekcyjnie. Korzystnie wpływa na metabolizm cukrów. Wywiera aktywność przeciwrodnikową, stabilizującą błony komórkowe zdrowych komórek i antyoksydacyjną.

Wyciąg z nasion kawy (zielona kawa) działa ogólnie wzmacniająco, zwiększa wydalanie moczu. Posiada silną aktywność antyoksydacyjną, genoprotekcyjną i cytoprotekcyjną. Stabilizuje strukturę błon komórkowych.

Oleożywica z kłączy kurkumy jest źródłem kurkuminoidów o szerokiej aktywnościbiologicznej. Posiada właściwości ochronne na wątrobę i komórki nerwowe. Wspomaga usuwanie z organizmu ksenobiotyków i zapobiega ich szkodliwemu wpływowi na zdrowe komórki.

Olejek cedrowy, herbaciany, miętowy, eukaliptusowy i kardamonowy są źródłemzwiązków terpenowych o znaczeniu chemoprewencyjnym.

Melasa jest syropem powstającym podczas produkcji cukru z buraków cukrowych lub trzciny cukrowej. Stanowi cenne źródło witamin z grupy B oraz mikro i ma kroskładników w tym wapnia. Wykazuje właściwości odżywcze i wzmacniające naszego organizmu.

Kwas galusowy występuje w wielu owocach o cierpkim smaku. Składnik wszystkich roślin, niezbędny do syntezy garbników i glikozydów roślinnych. Jest naturalnym anty oksydantem i „wymiataczem wolnych rodników”. Posiada właściwości ochronne dla komórek i materiału genetycznego (cytoprotekcyjne, genoprotekcyjne).genetycznego (cytoprotekcyjne, genoprotekcyjne).