Choroby cywilizacyjne

Ovobiovita – przełom w walce chorobami cywilizacyjnymi

Badania naukowe dowodzą, że ponad 80% wszystkich zgonów to wynik chorób cywilizacyjnych. Lekarze i naukowcy biją na alarm, ponieważ choroby XXI wieku przybierają rozmiary epidemii.

Kapsuła życia

Po zdiagnozowaniu przyczyn i określeniu negatywnych skutków dzisiejszego trybu życia przygotowaliśmy serię doskonale zbilansowanych suplementów diety serii Ovobiovita. Ovobiovita Initium, Ovobiovita AdVitam oraz Ovobiovita CorCordium to preparaty, które dzięki synergii pieczołowicie wyselekcjonowanych składników roślinnych, mikro i makro elementów oraz ovofosfolipidów w optymalny sposób chronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi.

Choroby cywilizacyjne, czyli które?

Do chorób cywilizacyjnych zalicza się choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu nerwowego, otyłość, cukrzycę typu 2, nowotwory, osteoporozę, choroby przewodu pokarmowego, alergie, problemy psychologiczne, dewiacje społeczne i choroby zakaźne.

Jak podkreślają lekarze, największym dramatem chorób cywilizacyjnych jest to, że tworzą one błędne koło – jedna choroba wynika z drugiej, wywołując następną. Częstość występowania chorób cywilizacyjnych zależy od zamożności społeczeństwa. Ich przyczyn należy doszukiwać się w rozwoju gospodarczym i społecznym. Jak twierdza naukowcy, ogromny wpływ mają tu styl oraz szybkie tempo życia, odżywianie, nowe technologie, postęp naukowo – techniczny oraz zanieczyszczenie środowiska.

Ovobiovita Initium, Ovobiovita AdVitam oraz Ovobiovita CorCordium dzięki synergii pieczołowicie wyselekcjonowanych składników roślinnych, mikro i makro elementów oraz ovofosfolipidów w optymalny sposób chronią nas przed chorobami cywilizacyjnymi.

Skuteczna walka z chorobami cywilizacyjnymi. Profilaktyka prozdrowotna.


Choroby cywilizacyjne są silnie powiązane ze stresem. Ten wpływa niemal na wszystkie nasze organy wewnętrzne a w szczególności na układ krwionośny, w tym serce. Stres podnosi ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Stres, którego doświadczamy na co dzień, wpływa bardzo negatywnie na stan naszego zdrowia, z kolei utrata lub pogorszenie się stanu zdrowia wywołuje kolejny stres. Dlatego, co podkreślają lekarze, niezmiernie istotna jest profilaktyka prozdrowotna. Należą do niej promowanie prawidłowego stylu życia, systematyczne i długofalowe dbanie o zdrowie oraz odpowiednia dieta i jej właściwa suplementacja. Wymienione preparaty Ovobiovita Initium, Ovobiovita AdVitam oraz Ovobiovita CorCordium to efekt wieloletnich badań profesora Tadeusza Trziszki, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz jego współpracowników nad kurzymi jajami. Naukowcy wrocławscy udowodnili, że składniki zawarte w kurzych jajach po ich wyizolowaniu i koncentracji są znakomitym materiałem do produkcji między innymi suplementów diety. Preparaty z serii Ovobiovita są potwierdzonym źródłem substancji chroniących ludzkie zdrowie. Działają przeciwnowotworowo, organizm i dodają sił witalnych.