Serce

Serce pod ścisłą ochroną

Na podstawie najnowszych badań powstał suplement diety nowej generacji OVOBIOVITA® CorCordium, którego zadaniem jest działanie kardioprotekcyjne regulujące i wspomagające układ sercowo-naczyniowy. Ten nowoczesny preparat zawiera starannie wyselekcjonowane maceraty roślinne, ovofosfolipidy, makro i mikroelementy oraz witaminy, łagodzące symptomy związane z dolegliwościami ze strony układu krążenia. Przyjmowany regularnie, wspomaga prawidłową funkcję serca. OVOBIOVITA® CorCordium normalizuje i synchronizuje aktywność całego układu krwionośnego, obniża ciśnienie krwi, wspiera skurczową funkcję serca.

Żyj w zdrowym rytmie własnego serca

Serce jest uważane za najważniejszy organ w naszym ciele, nadaje rytm pracy całemu naszemu organizmowi, od jego sprawności zależy kondycja wszystkich narządów. Serce to przede wszystkim mięsień, który pompuje kilka tysięcy litrów krwi dziennie za pomocą żył i tętnic. Pracuje ono nieprzerwanie. Nieustannie transportuje krew, która dostarcza tlen, składniki odżywcze i hormony do wszystkich komórek ciała. Pomimo ciężkiej pracy, jaką wykonuje każdego dnia, jest bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego należy mu się szczególna opieka.

Mięsień silny, ale wrażliwy

Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak mocno nasz układ krwionośny jest uzależniony od składników, jakich dostarczamy organizmowi. Nie jesteśmy świadomi również tego, jakie czynniki negatywnie wpływają na kondycję serca. Tłusta dieta, używki, zanieczyszczenie powietrza, a nawet wiek i siedzący tryb pracy to elementy, które podwyższają ryzyko zwyrodnień centralnego układu krwionośnego. Choroby serca są w wielu przypadkach zbyt późno wykrywane, a ich konsekwencje powodują nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Jednym z pierwszych symptomów nieprawidłowej pracy serca jest nadciśnienie tętnicze, diagnozowane już przy wartościach 140/90 mmHg.

Profilaktyka poprzez właściwe odżywianie

Statystyki są zatrważające: każdego roku około 7 milionów ludzi na świecie ma zawał serca, a choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci w Europie. Te statystyki wskazują wprost, jak ważna jest profilaktyka chorób serca i codzienna dbałość o jego kondycję. Dzięki prewencyjnym działaniom jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia np. choroby niedokrwiennej serca czy nadciśnienia mogącego doprowadzić do udaru mózgu. Oprócz zbilansowanej diety czy regularnych ćwiczeń warto postawić na odpowiednią, dobrze dobraną, optymalnie zbilansowaną suplementację.

Z sercem dla serca

Najważniejszym organem w naszym organizmie jest serce. Warto zadbać o nie codziennie, tak jak codziennie ono dba o każdą pojedynczą komórkę naszego ciała.

Serce, pomimo ciężkiej pracy, jaką wykonuje każdego dnia, jest bardzo delikatne i wrażliwe, dlatego należy mu się szczególna opieka.