Wątroba

Gdy coś leży na wątrobie

OVOBIOVITA® Initium to doskonała kompozycja optymalnie dobranych składników, które są w stanie zapewnić wątrobie wszystkie niezbędne elementy do szybkiej regeneracji i zdrowego funkcjonowania. Wątroba jest największym i jednym z kluczowych organów w naszym ciele. Jej głównym zadaniem jest neutralizowanie, rozkładanie i usuwanie toksyn. Od jej niezakłóconej sprawności zależy kondycja całego naszego organizmu.

Doskonała „oczyszczalnia” organizmu

O wątrobie myślimy dopiero, gdy zaczyna nam doskwierać. Zanieczyszczenia codziennie dostarczane z pożywieniem, powietrzem, zażywanymi lekami czy używkami nadwyrężają tę doskonałą „oczyszczalnię”. Gdy w odpowiedni sposób wątroby nie zabezpieczymy, możemy obniżyć jej funkcje metaboliczne (synteza cholesterolu, trójglicerydów) oraz magazynujące (witaminy A,D,E, żelazo, witaminę C).

Jak skutecznie chronić wątrobę?

Pomimo, że wątroba posiada zdolność do regeneracji, jej nadmierne obciążenie negatywnie odbije się na naszym zdrowiu. Dbając o zoptymalizowaną dietę, włączając do jadłospisu odpowiednie składniki odżywcze (witaminy przeciwutleniające, cholinę i prowitaminę A), możemy pomóc wątrobie odpowiednio zabezpieczyć kluczowe funkcje życiowe. Jednak dzisiaj to ciągle zbyt mało, dlatego powstał innowacyjny suplement diety OVOBIOVITA® Initium.

Łatwiej zapobiegać niż leczyć

Jest to zoptymalizowana kompozycja o wysoce aktywnej funkcji hepatoprotekcyjnej. Zawarte w nim ovofosfolipidy zawierają wysoki udział fosfatydylocholiny, która jest źródłem choliny. Cholina natomiast pełni funkcję wspomagającą wątrobę – zapobiega jej marskości, stłuszczeniu oraz niweluje stany zapalne. Niezwykle istotną funkcją ovofosfolipidów jest również zdolność do odtruwania organizmu z metali ciężkich takich jak ołów, rtęć. Ekstrakt z mięty pieprzowej i kurkuminoidy dodatkowo wspomagają prawidłowe funkcjonowanie dróg żółciowych.

Dbając o zoptymalizowaną dietę, możemy pomóc wątrobie odpowiednio zabezpieczyć kluczowe funkcje życiowe. Jednak dzisiaj to ciągle zbyt mało, dlatego powstał innowacyjny suplement diety OVOBIOVITA® Initium.