Co sprawia, że WZBOGACONE OVOFOSFOLIPIDY są jeszcze lepsze od niewzbogaconych.

WYŻSZOŚĆ JAJKA DOSKONAŁEGO

Znając życiodajne cechy kurzych jaj, uczeni badali możliwości naturalnego sposobu, którym można jeszcze bardziej podnieść ich medyczną wartość. Tak powstały „jaja doskonałe” o których mowa w zakładce „Kapsuła Życia”. Powstają one w wyniku stosowania specjalnej (naturalnej) paszy i technik żywienia niosek. Posiadają do 12 razy więcej długołańcuchowych kwasów tłuszczowych (DHA i EPA) w porównaniu do zwykłych jaj dostępnych w sklepach.

WZBOGACENIE NATURALNEJ ZAWARTOŚĆ ŻÓŁTKA

Fizjologiczny proces tworzenia żółtka przebiega ok. 9 dni. To wystarczy, aby mieć wpływ na skład żółtka lub jego modyfikację poprzez odpowiednie żywienie niosek oraz skład recepturowy pasz. Zwiększenie koncentracji składników stanowiących źródło długołańcuchowych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3, np. siemię lniane, olej rybi, algi powoduje wzrost WNKT w żółtku, zwłaszcza w fosfolipidach.

W wyniku takiego żywienia można było wzbogacać skład kwasów tłuszczowych nawet dwunastokrotnie, co odzwierciedlane jest we „Wzbogaconych Ovofosfolipidach”. Uzyskany efekt wbudowania kwasów z grupy n-3 do struktury „wzbogaconych ovo fosfolipidów” daje maksymalną przyswajalność, nieporównywalnie większą w stosunku do suplementów rynkowych, w których kwasy EPA i DHA występują w formie trójglicerydów.